Słaby BIK i KRD a leasing

Wiele osób, które są zapisane do Biura Informacji Kredytowej i Krajowego Rejestru Dłużników, potrzebuje samochodu, a nie może sobie pozwolić na pożyczkę w banku. Czy w takim wypadku można rozważać wynajem pojazdu? Dziś opowiemy o tym, jak słaby BIK i KRD wpływają na leasing samochodu. Zapraszamy do lektury!

Leasing alternatywny – słaby BIK i KRD

Co kryje się pod pojęciem “alternatywny”? To nic innego jak sposób dzierżawy auta przez firmy lub osoby prywatne, które są w trudniejszej dyspozycji finansowej i są wpisane do rejestru dłużników. Leasing bez BIK charakteryzuje się tym, że firma wypożyczająca auto nie sprawdza informacji o wnioskodawcy w Biurze Informacji Kredytowe. To rozwiązanie pomaga osobom, które dotychczas spotykały się z odmowami najmu, właśnie ze względu na złą historię kredytową, nawet jeśli ich obecna sytuacja finansowa jest dobra.

Warunki leasingu

Każda sytuacja jest inna i nie ma szablonowej odpowiedzi. Często bywa tak, że wpisy w KRD bywają sporne lub niesłuszne i można je wytłumaczyć na etapie procesowania o finansowanie. Innym rozwiązaniem może być wyższy początkowy wkład własny co zmniejsza ryzyko wynajmującego w takiej transakcji i bardziej przychylnie wydaje on decyzję pozytywną odnośnie leasingu. Wartości te mogą różnić się w zależności zależnie od rodzaju samochodu. Wymagana kwota będzie mniejsza w przypadku auta osobowego. Większa w przypadku pojazdu dostawczego.

Istnieje również możliwość skorzystania z usług firmy leasingowej która weryfikuje BIK i KRD po to aby określić wysokość wkładu własnego. Wówczas należy dysponować kwotą, która wynosi od 15 do 35 % wartości pojazdu oddawanego w dzierżawę. Decydując się na wynajem auta w ten sposób należy pamiętać również o jednej ważnej kwestii. Przy tego typu rozwiązaniu roczna marża może wynosić nawet 10% lub więcej. Rośnie, im trudniejsza jest sytuacja finansowa wnioskującego i jego historia kredytowa.

Udostępnij:

Więcej artykułów

Leasing dla nowych firm

Przedsiębiorstwa, które dopiero wchodzą na rynek, mają trudne zadanie. Aby się rozwijać muszą zdobywać klientów i świadczyć usługi wysokim poziomie, do których nierzadko potrzebny jest

Co to jest i na czym polega leasing zwrotny

Chociaż temat najnowszych i najpopularniejszych sposobów finansowania samochodu podejmowaliśmy już wielokrotnie, to jednak jest on na tyle obszerny, że wciąż pozostało wiele do powiedzenia. Znaczna

Pożyczka leasingowa dla firm

Przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają działalność i kompletują flotę pojazdów, często rozważają różne sposoby nabycia samochodów. Jednakże, bez odpowiednio wysokiego kapitału lub kredytu, najem lub kupno

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?