Leasing dla nowych firm

Przedsiębiorstwa, które dopiero wchodzą na rynek, mają trudne zadanie. Aby się rozwijać muszą zdobywać klientów i świadczyć usługi wysokim poziomie, do których nierzadko potrzebny jest samochód. Jednakże krótka obecność na rynku, brak doświadczenia i niski kapitał, często uniemożliwiają kredyt lub sfinansowanie zakupu za pomocą własnych środków. Co w tedy? Rozwiązaniem może być dzierżawa auta. Niestety leasing dla nowych firm może być trudniejszy do sfinalizowania niż dla przedsiębiorstw z długim stażem na rynku. Dlaczego? Jak wynająć pojazd mimo braku historii finansowej? Podpowiadamy!

Leasing dla nowych firm – trudności

Czasami przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność, spotykają się z odmową dzierżawy pojazdu osobowego lub dostawczego ze względu na brak historii finansowej. Dla przedsiębiorstwa, które zajmuje się wynajmowaniem pojazdów, taka transakcja wiąże się dużym ryzykiem, gdyż trudniej jest ustalić wiarygodność finansową Klienta.

Kiedy leasing dla nowych firm jest możliwy?

Najczęściej dzierżawa auta jest udzielana minimum po sześciu miesiącach działalności firmy generującej przychody, rzadziej po trzech miesiącach. W nielicznych przypadkach można ubiegać się o najem pojazdu po pierwszym dniu działalności. W każdym z tych przypadków, należy spełnić wymogi leasingodawcy, które różnią się od tych, obecnych w zwyczajowej procedurze. Podstawą jest poświadczenie wypłacalności oraz standardowa dokumentacja.

Warunki leasingu dla nowej firmy

W przypadku wniosku o wynajem pojazdu od niedoświadczonych przedsiębiorców, niektóre spółki oferujące dzierżawę, będą wymagały przedstawienia dodatkowego zabezpieczenia. Niekiedy firmy wynajmujące samochody proszą nowych przedsiębiorców o poręczenie innej jednostki gospodarczej lub osoby prywatnej. Warunkiem transakcji może być także gwarancja odkupu przedmiotu lub przywłaszczenie majątku. Czasami przedsiębiorca dzierżawiący pojazd zastrzega sobie w umowie możliwość rozwiązania jej w dowolnym momencie, jeśli raty nie będą płacone w ustalonym terminie.

W niektórych przypadkach, aby zminimalizować ryzyko podczas leasingu środka trwałego nowym przedsiębiorstwom, wymogiem jest wyższa opłata wstępna, np. 20%. Opłata wstępna może jednak być niższa. Kiedy? Choćby w sytuacji, gdy osoba wynajmująca samochód ma dobrą historię kredytową lub udokumentuje doświadczenie w branży, która ma związek z kodem PKD, wpisanym jako główny przy zakładaniu działalności.

Udostępnij:

Więcej artykułów

Co to jest i na czym polega leasing zwrotny

Chociaż temat najnowszych i najpopularniejszych sposobów finansowania samochodu podejmowaliśmy już wielokrotnie, to jednak jest on na tyle obszerny, że wciąż pozostało wiele do powiedzenia. Znaczna

Pożyczka leasingowa dla firm

Przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają działalność i kompletują flotę pojazdów, często rozważają różne sposoby nabycia samochodów. Jednakże, bez odpowiednio wysokiego kapitału lub kredytu, najem lub kupno

Słaby BIK i KRD a leasing

Wiele osób, które są zapisane do Biura Informacji Kredytowej i Krajowego Rejestru Dłużników, potrzebuje samochodu, a nie może sobie pozwolić na pożyczkę w banku. Czy

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?