Jak wziąć samochód w leasing?

Przedsiębiorcy prowadzący duże firmy oraz ci, którzy zajmują się jednoosobową działalnością gospodarczą coraz chętniej nabywają pojazdy za pomocą sposobu jakim jest leasing. To popularna praktyka, która jest optymalnym sposobem na sfinansowanie auta, gdyż niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności i specyfiki firmy, samochód często jest niezbędny do wykonywania obowiązków służbowych. Jednak jak go wynająć? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Leasing aut osobowych

Przede wszystkim warto wspomnieć o cechach charakterystycznych tego rodzaju stosunków cywilnoprawnych. Jest to forma połączenia kredytu oraz dzierżawy, w której jedna ze stron umowy przekazuje drugiej stronie jakąś określoną rzecz (w tym przypadku auto) do czasowego użytkowania, w zamian za regularne uiszczanie opłat.

Leasing samochodów osobowych – kiedy?

Ta forma nabywania samochodu jest szczególnie praktyczna, gdy potrzebny jest pojazd, ale sytuacja finansowa nie pozwala na jego kupno. Sprawdza się także w przypadku prowadzenia firmy, gdyż opłaty za dzierżawę można dodać do kosztów prowadzenia działalności. Warunki leasingu samochodu różnią się w zależności od tego czy pojazd jest wynajmowany przez właściciela przedsiębiorstwa czy osobę prywatną.

Jak wziąć auto w leasing?

Aby otrzymać pojazd należy spełnić kilka warunków. Większość firm preferuje tzw. procedurę uproszczoną, zarówno dla firm dopiero wchodzących na rynek, jak i działających od jakiegoś czasu. Wymagane są wtedy:

  • dokumenty rejestrowe firmy, tzn. numer NIP,
  • dane z dowodu osobistego,
  • opłata wstępna (choć nie w każdej sytuacji).

Informacje te służą weryfikacji i umożliwiają wydanie decyzji o przekazaniu pojazdu. Gdy wnioskujący przedstawi owe dane, a wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, podpisuje się umowę. Zawiera ona informacje o wysokości rat, częstotliwości ich opłacania oraz o czasie, na jaki samochód jest wypożyczany. Po podpisaniu dokumentu pojazd jest rejestrowany w wydziale komunikacji. Od tego momentu rozpoczyna się okres dzierżawy auta, a Klient może je odebrać.

Udostępnij:

Więcej artykułów

Leasing dla nowych firm

Przedsiębiorstwa, które dopiero wchodzą na rynek, mają trudne zadanie. Aby się rozwijać muszą zdobywać klientów i świadczyć usługi wysokim poziomie, do których nierzadko potrzebny jest

Co to jest i na czym polega leasing zwrotny

Chociaż temat najnowszych i najpopularniejszych sposobów finansowania samochodu podejmowaliśmy już wielokrotnie, to jednak jest on na tyle obszerny, że wciąż pozostało wiele do powiedzenia. Znaczna

Pożyczka leasingowa dla firm

Przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają działalność i kompletują flotę pojazdów, często rozważają różne sposoby nabycia samochodów. Jednakże, bez odpowiednio wysokiego kapitału lub kredytu, najem lub kupno

Słaby BIK i KRD a leasing

Wiele osób, które są zapisane do Biura Informacji Kredytowej i Krajowego Rejestru Dłużników, potrzebuje samochodu, a nie może sobie pozwolić na pożyczkę w banku. Czy

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?